Šport a FitnessFutbal

Katalánsko Cup - jeden z najobľúbenejších španielskych majstrovstiev

Nie je žiadnym tajomstvom, že najpopulárnejším športom medzi svetovej populácie je futbal. Táto návyková hra získala srdcia miliónov divákov. Prevádzkuje hranica: bez ohľadu na pohlavie, rasu a vek, futbal spája celý kontinent.

Obrovské množstvo rôznych šampionátoch, venovaný tomuto športu sa koná každoročne v rôznych častiach našej planéty. Každá z týchto akcií - je vítanou udalosťou pre fanúšikov. Ako deti sa tešia na Nový rok, takže futbaloví fanúšikovia čakajú na majstrovstvách Katalánska, Svetového pohára, Ligy majstrov alebo Pohári UEFA. Prebiehajúce medzinárodných súťaží tohto druhu sú zhromažďované publikum desaťkrát viac než akýkoľvek iný šport.

Futbal v Španielsku

Je pozoruhodné, že iba niekoľko krajín, ktoré sú obzvlášť zamilovaný do futbalu možno nájsť v Európe. Tento šport je súčasťou ich kultúry. U týchto krajín sa týka Španielska. Na území monarchie štátu zastával rôzne turnaje, kde sú účastníci nielen družstvo mužov, ale aj krásnych žien tímov.

Katalánsko Cup - to je jeden z najpopulárnejších futbalových šampionátov, ktorý sa koná medzi znejúcich provincie klubov Španielske kráľovstvo. V týchto súťažiach zahrňujúcich tímy, ktoré patria do prvej, druhej alebo tretej divízie. Stojí za zmienku, že tento pohár sa hrá cez dvadsaťštyri rokov. Začiatok tohto majstrovstvá sa začal v roku 1984. Avšak až po piatich rokoch Cup Catalunya bol oficiálne uznaný. Od roku 1989 sa každý rok, väčšinou v lete, federácie španielskeho futbalu tento výrazný región usporadúva šampionát. V roku 2005, pravidlá turnaja boli zásadných úprav - a teraz osem rokov súťažiť o titul najlepšieho futbalového tímu žien a tímy sú ženy.

História španielskeho šampionátu

Je pozoruhodné, že od prvých rokoch dvadsiateho storočia v Katalánsku každoročne konajú rôzne futbalové majstrovstvá. Prvým z nich bolo pohár Masaya. To začalo vydávať iba trikrát, a to od 1900 storočia. Potom v roku 1903 bol nahradený Barcelona pohára. Tento šampionát potešilo svojich fanúšikov iba raz, takže šampionát opierku Katalánska. Držal až do roku 1940, sa začiatkom vojenských akcií v Európe turnaji prestala existovať. V tom čase bola krajina pod vplyvom druhej svetovej vojny, hoci osobitnú úlohu v tom nevzal.

Katalánsko pohára a jeho

Po dlhú dobu futbalových tradícií v nádhernej Španielske kráľovstvo pokračovalo nezávislé región. Vášeň fanúšikov tohto športu našla miesto a čas pre jeho prepustenie mimo - prispel k tomu vznikol Cup Katalánsko.

Zhromaždí pod "krídla" zo štyroch provincií tejto oblasti Španielska, okrem fantastické krajiny a architektonické krásy, je svetovo preslávené futbalové tímy. Jeden z najjasnejších hviezd športového "horizontom" je bezpochyby "Barcelona". Tento futbalový klub zhromaždia v štruktúre jedny z najlepších hráčov všetkých čias. V histórii tejto "Barcelona" vyhral turnaj vo futbale v Katalánsky Cup sedemkrát. Až do nedávnej doby, tím pracoval šesťkrát za sebou strácať pôdu pod nohami, aby svojho hlavného španielskeho rivala "Hispaniola." To sa stretol s týmto tímom, "Barca" v lotérii minuloročná trofej. Boje vytvára napätie. Žrebovanie v konečnom výsledku sa riedi sériou sankcií. A len vďaka brankári zručnosti a presnosťou svojich útočníkov, futbalový klub "Barcelona" získala pohár Katalánska v roku 2013, chytiť siedme víťazstvo "nohy" kandidáta.

Copyright © 2018 sk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.