Novinky a spoločnosťCelebrity

Heikki Kovalainen: biografie, fotky

Čo sa týka Fínska, je stereotyp, že ľudia zo severu krajiny je pomalá a pokojná. Avšak, tento malý Scandinavian Republic dôsledne doručená pretekoch F1 a uteká rýchlo jazdcov. Mika Häkkinen, Kimi Raikkonen - títo Fíni sú reaktívne v hlavných úlohách v najsilnejšej závodnej série na svete. Medzi jeho slávnych krajanov nie je tak nápadné Heikki Kovalainen Renault vodič tímy McLaren, Lotus, Caterham. Začal svoju kariéru rovnako, dokončil svoju prvú sezónu v prvej desiatke, ale potom, bez toho sponzorstva, bol nútený spolupracovať s nie príliš pevné tímom a už zahrnutá medzi najsilnejšie.

Cesta k F1

Prakticky všetky najsilnejšie pretekári na svete začal svoju kariéru v motokárach. U malých otvorených písacích strojov dokonca aj deti môžu zdokonaliť svoje vodičské zručnosti. Sledoval som túto cestu a Heikki Kovalainen, ktorého čoskoro rokov uplynulo na Rozvážka okruh. Začal automobilové preteky už v desiatich rokoch, dosiahol značný pokrok. V roku 1999 sa stal na druhom mieste v krajine, ao rok neskôr vyhral škandinávsky šampionát. On tiež dosiahol lávky sveta, stáva bronzový medailista zo sveta.

Ďalším krokom v biografii Heikki zapojila do britskej Formule sériu Renault. Ambiciózny nováčik agresívne a odvážne pracoval na dráhe, neváhal konkurencii zo strany viacerých skúsených pretekárov. Vo svojej prvej sezóne, Heikki vyhral dva preteky a dokončil rok na konečné štvrté miesto.

Mladý Fin priťahuje pozornosť Renault a bol zaradený do skupiny sponzorovanie. Sezóna 2002 Heikki Kovalainen už začal pretekať vo Formule 3. Tu on bol tiež v hlavných úlohách a pravidelne vyhrali na stupňoch závodnej série.

Debut v rade Royal

Mladý fínsky pilot čoskoro eskalovalo úroveň menších verzií pretekanie av roku 2005 bol pozvaný ako skúšobný pilot tímu Renault pre testovanie vozidiel francúzskeho tímu. V priebehu roka 2006, Heikki Kovalainen svedomito rán kruhy na strojoch svojho nového tímu, taktovaný na celkovo 28 000 kilometrov.

V roku 2007, francúzsky "stabilný" nechal jeho vodcu Fernando Alonso, ktorý prednostné ďalší tím a vedenie Renault sa rozhodli dať do súvislostí Fin, prekladať ho do prvého tímu. Prvá etapa Grand Prix Kovalainen strávil celkom nervózny a urobil niekoľko chýb a dokončiť preteky na desiatom mieste. Avšak, druhá udalosť sezóny v Malajzii sa mu podarilo dokončiť ôsmy a získal svoje prvé body do šampionátu.

Ochladí sa a verí, Heikki Kovalainen veľmi hladko riadil prvú sezónu. Mohol by dokonca stal prvým jazdcom v histórii formuly 1, ktorý je vo svojej prvej sezóne skončil na všetkých stupňoch. Avšak vo fáze v Brazílii, jeho vozidlo utrpel vážne poškodenie stroja Schumacher a fínsky pretekár vyhasol. Ako výsledok zopakoval rekord Tiago Monteiro, ktorý správne konalo 16 závodov v jeho prvej sezóne.

zmena tím

Alonso, ktorý sa zapojil do McLarenu, nemohli nájsť spoločnú reč s manažérmi a partnermi nového tímu. V dôsledku toho sa rozhodol pre návrat do Renaultu, s kým on mal príjemné spomienky na majstrovské sezóny. Dva "stabilný" urobil akúsi rošádu, ktorý vyústil v Alonso pripojil francúzsky tím, a Heikki Kovalainen sa sťahoval do McLarenu.

Rok 2008 bol najúspešnejší v kariére fínskeho pilota. To bolo v tomto roku bol prvýkrát a naposledy v mojom živote boli schopní vyhrať etapu Grand Prix, víťazstvo v Maďarsku, niekoľkokrát dosiahol na stupne víťazov.

Prvé preteky sezóny v Austrálii, Heykki Kovalaynen začal šok, pričom v kroku piate miesto. Už v ďalšej fáze v Malajzii sa stal tretím a šiel na pódium.

Maďarská Grand Prix sa stal hlavnou udalosťou v kariére športovca. Trať v Budapešti bol vždy považovaný za jeden z najviac zradné v Formula-1. To je plný zvratov a dáva len málo priestoru pre dlhé behy vysokej rýchlosti. Obratne manévrovať v zákrutách, Heikki Kovalainen porazil Felipe Massa, ktorý sa pokazil motor, a vyhral prvé preteky svojej kariéry.

V priebehu sezóny Finn opäť dokázal vyliezť na pódium a stala sa druhou v Taliansku, a na konci roka na konečnom siedmom mieste.

Pokles vo výsledkoch

Rok 2009 bol čas Brawn tímu a McLaren takmer nepodieľa na titulnej závode. Zlyhanie pilotov naháňal britský tím od samého začiatku. Ani Hamilton ani Heikki Kovalainen nemohol pre prvé preteky dokonca vstúpiť do top 10. Posledný takisto vyhasol v prvej fáze po kolízii v prvej Grand Prix v Austrálii.

V ďalšom závode v Malajzii Heikkiho točil v prvom kole a skončil medzi poslednými. Potom sa robí málo uzdravil, pravidelne bodovať, ale nikdy sa podarilo vyliezť na pódium.

Vedúci tímov McLaren neboli spokojní s výkonom svojho druhého pilota, a využil odchode obhajca titulu Jenson Button z Brawn a vyzval ho, aby jej miesto fínskeho pretekára.

Fotografie Heikki sa objavil na stránkach športových publikácií, ale jeho následná kariéra bola ohrozená. Jazdec nemal sponzorstva od veľkých podnikov a nemôže spoliehať na spoluprácu s predným "stabilný" Formula-1.

Pri pokuse reštartovať kariéru

V roku 2010 Formule 1 ukázal, aby sa zúčastnili tri nové tímy. Tony Fernandes, majiteľ Lotus rozhodol pozvať skúsených pilotov a využili služby Jarno Trulli a Heikki. Príležitosti začiatočník royal pretekárske série boli oveľa skromnejšie monštrá ako "Ferrari", "Mercedes", av fínskeho pilota je elementárny nemá technické možnosti na jeho nové auto súťažiť s poprednými jazdcami a účasť v boji o šampionát.

Počas troch rokov strávil v novom tíme, Heikki Kovalainen nikdy vystúpil na pódium a nemohol ani dokončiť jeden závod s prijatí okuliarmi. Najväčšieho úspechu v rokoch k nemu bolo dvanáste miesto v Grand Prix v Japonsku.

V roku 2013 majitelia Lotus spokojní s výsledkami svojho tímu, rozhodla zmeniť svoju politiku a začal regrutovať známych a populárnych pretekárov. Finn bol bez práce dlhšiu dobu, ale po tom všetkom, bol pozvaný, aby sa stal testovacím pilotom a začal zažiť nové funkcie vysokorýchlostných strojoch.