Šport a FitnessExtrémne športy

Sebastian Vettel. fakty života

Moderné "Formula 1", je nemysliteľná bez jedného z najväčších jazdcov všetkých čias závodu, ktorého meno je Sebastian Vettel. Jeho majstrovstvá znak, vynásobený nemeckého vytrvalosti a pedantství, urobil svoju prácu, zaistiť mu úspech.

Hviezda sa rodí

Sebastian Vettel sa narodil v Nemecku, 3. júla 1987. Rodisko bolo mesto Heppenheime. Je pozoruhodné, že predtým, než bude v "stabilný" pretekov "Formula", ten chlap už dlho sníval o tom stať sa speváčkou. Avšak, herec kariéra nebola pre neho k dispozícii, pretože úplne chýba hlasný. Ale viac než to bolo všetko, čo bolo treba, aby skutočne majster: vôľa, chladná hlava, trpezlivosť a horiace túžbou vyhrať.

skorá kariéra

Sebastian Vettel debutoval za volantom športového vozidla vo veku siedmich rokov, ktoré sa zúčastňujú súťaží v motokárach. Po niekoľkých rokoch sa stal uznávaným kráľom pretekanie. A v 16 rokoch mal možnosť vyskúšať si za volantom vozidla, "Formula 1", kde bol Sebastian moci najprv pokúsiť sa vyhrať prvé miesto v nemeckom šampionáte.

Vo veku 18, mladý pilot sa stáva účastníkom európskeho šampionátu, "Formula 3". Debut sezóna pre chlapa sa ukázalo byť veľmi úspešný - 64 bodov za predpokladu, pomerne vysoká piate miesto nováčika turnaj sa. Po relatívne krátkej dobe vodič trávi svoj život v prvých testoch v kráľovskej závodu. Jeho prvý počítač sa stane Williams. Už za púhy jeden rok, nemecká stal strieborný medailista vo fáze svetových súťaží, "Formula Renault". V závode bol druhý na cieľovej čiare, ale neskôr bol vyhlásený za víťaza, pretože to prišlo rýchlejšie pretekár bol vylúčený.

Prvé pódium v "Formula 1"

V roku 2006, krátko pred fázu "Formula 1" v Turecku, Sebastian Vettel ofotsialnym stal tretím pilotom tímu BMW. Počas tohto obdobia, je mladý a nádejný športovec niekoľkokrát bol v aute, keď koná zasadnutie voľnom tréningu. A už v roku 2007, Sebastian bol schválený na post testovacieho jazdca pre BMW Sauber. V tejto sezóne je rovnaká, aj debut jazdca v Grand Prix, "Formule 1". Stalo sa, že hlavný pilot tímu - Kubica - sa ukázalo byť zranený a Vettel dostal za volantom auta. A musím povedať, že Sebastian nesklamal, písanie svojho prvého závodu jednom mieste, pričom v cieli ôsmy. Ale potom sa jeho kariéra pokračovala pilot v prvom tíme Toro Rosso, kde on vzal svoju prvú pole position a prvé miesto v závode. Stalo sa to v závode 2008 v Taliansku, keď v daždi Sebastian by sa mohol stať prvým a vytvoril svetový rekord ako najmladší pilot v histórii prestížneho turnaja, ktorý vyhral aj preteky a kvalifikáciu.

rozkvet

V roku 2009, pretekár Sebastian Vettel Jedná sa o tím Red Bull, prichádza na výmenu, ktorý opustil "stabilný" David Coulthard. V tomto období je nemecký zázrak dokázal vyhrať víťazstvo v štyroch fázach, a musí byť na konci druhého obdobia.

Už v Vettel sa stal skutočnou hviezdou sezóny 2010, "Formula 1". Keď už hovoríme o suchých čísel, vyhral päť pretekov pred 4 body najbližšie jeho prenasledovateľa Alonso sa stal majstrom vo veku 23.

V roku 2011, hlavný súper Nemcov bol jeho tímový kolega Mark Webber. Ale Aussie nemohol dostať spolu s tímom, sa neukázal vyššie výsledky, než je do značnej miery prispeli k jeho porážke. Na konci Vettel potom, čo sa objavila 11-krát na stupňoch víťazov prvýkrát, vzal svoj druhý titul. Tak to má tú výhodu, cez druhý medailistu so 122 bodmi.

2012. Fernando Alonso a Sebastian Vettel, fotka, ktoré v tej dobe boli replikované milióny kópií po celom svete, sa stal opäť divoké súperovi na trati. V prvej polovici sezóny mu bola pred skúseného Španiela, ale nakoniec sa ukázalo byť nemecký majster znovu, čo bol schopný hrať svoju rezervu pre finálových behov.

V sezóne 2013 až do leta vedenia viedol urputného boja medzi Hamilton, Räikkonen, Alonso a samozrejme Vettel. Ale po letnej prestávke, Sebastian znovu preukázala najvyššiu profesionalitu a potom, čo získal 9 víťazstiev v rade, hlasno a sebavedome ukončila boje o dlane. Ako výsledok - 4 roky 4 pretekov a tituly. Skvelý výsledok!

2014 bol v znamení zavedenia nových pravidiel, ktorá vyústila v Vettel bol z vodcov klietky. Nakoniec sa prijme konečné rozhodnutie opustiť tím a podpísal zmluvu na tri roky s Ferrari.