Správy a spoločnosťCelebrity

Milana Dadasheva: zápas voľného štýlu ako spôsob života

Článok hovorí o zaujímavosti osobnosti vo svete športu. Šport, ktorý si vybral Dadashev Milana - zápas vo voľnom štýle. Národnosť je Dagestan, ale dievča žije na území Ruskej federácie. Ona je majstrom Ruska vo freestyle wrestling v roku 2016. Napriek takejto mladosti je dievča členom medzinárodnej triedy. Najvhodnejšie v kategórii do 48 kg.

Dadasheva Milan (freestyle wrestling): životopis

Dadasheva Milana Kamilkhanovna sa narodila 20. februára 1995 na území republiky Dagestan v meste Izberbash. Existujú ďalšie informácie o mieste narodenia, ale nie je potvrdené. Neskôr sa rodina presťahovala do Makhachkaly, kde začala dievčenská športová kariéra.

Od detstva Milana fascinuje bojové umenie, a tak začala svoju športovú kariéru v škole s triedami v sekcii judo. Keď Dadasheva mala 15 rokov, to znamená, že v roku 2010 dostala pozvánku na mestský zápas. Po výhre turnaja si dievča uvedomilo, že boj s ňou bol bližšie a rozhodol sa premeniť na zápas. Takže v tomto športe bola zapnutá nová hviezda - Milan Dadasheva. Freestyle zápas sa pre ňu stal arénou, kde mala opakovane stúpať na pódiu.

Voľba v prospech boja

Dievča bolo školené pod vedením legendárneho ruského trénera Kasumu Nasrudinova v detskej športovej škole Makhachkala. Po prechode na dospelý šport Milan začal s tréningom Svetlana Gračeva. Tento tréner pomohol odhaliť talent mladého športovca.

Milana Dadasheva (freestyle zápas nie je jediné, čo dievča robí v živote) už vo veku 21 sa podarilo získať dve vyššie vzdelania: v oblasti národného hospodárstva a fyzickej kultúry.

Kariéra Milana Dadasheva

Odborná kariéra mladého atléta začala v roku 2012 a prvé úspechy netrvali dlho. Vo februári sa Milan stal druhým na prestížnom turnaji Klippan Lady Open. Neuveriteľne úspešný bol apríl toho istého roku. Po prvé, Dadasheva získala bronz na turnaji v Orenburgu a potom vyhral juniorský majstrovský titul Ruska. A ako výsledok - výzva pre mládež národný tím krajiny.

Koncom mája získal Milan zlatú medailu v šampionáte medzi juniori, ktorý sa konal v tureckom meste Ankara. Začiatkom leta sa športová žena stala tretím na majstrovstvách Európy mládeže v Záhrebe. Ďalší úspech musel čakať do roku 2013, kedy v máji Milan Dadasheva (freestyle zápas v kategórii 48 kg) bol prvý na každoročnom mládežníckom turnaji s názvom Sirakov a Iliev, ktorý sa konal v bulharskom meste Varna.

A mesiac predtým, ako sa stala majstrom Ruska na turnaji v Perm. Aj v máji 2013 čakal Dadashev ďalší úspech - bronz v súťaži v nemeckom meste Dormagen (v úvodnom finále v Miláne, ruský kolega Ekaterina Polishchuk porazil).

Ale v júli 2013 sa v Miláne zlyhal Majstrovstvá Európy mládeže, ktoré sa konalo v Macedónskom Skopje. Športovec sa umiestnil na siedmom mieste a zastavil boj v druhom kole, po tom, ako stratila nemeckú ženu Catherine Henkeovú. Rok 2013 skončil pre športovca strašné trauma - prasknutie krížového väzenia, ktoré predpokladalo pomerne dlhé linky obnovy. Rehabilitačný proces trval asi dva a pol mesiaca, po ktorom sa športovec zúčastnil turnaja v Minsku, ale nezískal ceny. Ďalšie ocenenie z Milána získalo na juniorskom majstrovstvách sveta, pričom tam obsadilo tretie miesto, ktoré pripustilo len japonskú športovku J.Miakhara.

Úspechy a ocenenia

2015 je možné bezpečne zaznamenať v talentovanom športovcovi. Na začiatku leta sa na juniorskom kontinentálnom šampionáte v Istanbule stal víťazom v kategórii váhy. V auguste na Majstrovstvách sveta juniorov, ktoré sa konali v brazílskom meste Salvador, Dadasheva opäť získala bronz.

2016 pre mladého športovca začal na treťom mieste na majstrovstvách dospelých v Paríži. Na začiatku jari na mistrovstve Európy medzi športovcami mladšími ako 23 rokov získal tretie miesto, kde v dramatickom boji o bronz prevzal majstra Európy medzi juniorov Violettu Chirikovú.

Na začiatku leta v dospelom ruskom šampionáte Milan Dadasheva, voľný štýl zápas, ktorý sa stal prioritou v živote, jednoducho nenechal žiadnu šancu pre súpera. Všetci štyria vyznamenaní protivníci boli na lopatkách - to sa nedalo nazvať pocitom, ale mnohí tréneri a odborníci boli prekvapení tým, čo videli.

Potom sa ukázalo, že Milan - hlavný uchádzač o výlet na olympijské hry v Brazílii, ktorý reprezentuje ruský tím zápasníkov v hmotnostnej kategórii do 48 kg. Dadasheva bola oficiálne zaradená do žiadosti ruského olympijského tímu v júli 2016. Podľa samotnej športovkyne to bol jej detský sen a ona je veľmi potešená, že dosiahla svoj cieľ.

Výsledky olympijských hier v roku 2016: Milan Dadasheva (freestyle wrestling)

Rio de Janeiro, prestížny olympijský turnaj - zdalo sa, že všetko, čo športovec chcel v jej živote, sa naplnil. Zostalo len vyhrať medailu pre ruský národný tím, ale bohužiaľ to nebolo možné. Samozrejme, všetko začalo veľmi dobre - v kvalifikácii Dadasheva vyhrali kórejského športovca Kim Joona. Ale už vo finále 1/8 porazila Eliza Janková, ktorá zastupovala bulharský tím.

Zaujímavé fakty

Športovná žena pripúšťa, že má rád čítanie kníh a sledovanie pozitívnych karikatúr počas jej voľného času. Milan Dadasheva hovorí plynule anglicky a arabsky. Milan je veľkým fanúšikom zmiešaných bojových umení a je často fanúšikom domácich bojovníkov.

Rovnako má rád atletiku, pretože v detstve to bola prvá milosť Milána. Aktuálny rok 2016 bol poznačený prijatím na Politologickú fakultu Moskovskej štátnej univerzity - možno čoskoro počujeme nové meno na diplomatickej scéne - Milan Dadášev. Voľný štýl zápasu, olympijské hry v roku 2020, spoločenské aktivity - športovec má veľa plánov do budúcnosti a nemá v úmysle zastaviť to, čo dosiahla.

Copyright © 2018 sk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.