Novinky a spoločnosťCelebrity

Ruský Denisenko Aleksey Alekseevich thehkvondistov: biografiu, úspechy a zaujímavosti

Denisenko Aleksey - známy domáci športovec taekwondo. Dvojnásobný medailista na Letných olympijských hrách. Šampión Ruska, opakoval účastník a víťaz majstrovstvá Európy a sveta. Člen z prvých európskych hrách v Baku, ktorý získal bronzovú medailu. Je držiteľom titulu ctený Majster športu Ruska.

biografie atléta

Denisenko Aleksey sa narodil v malom meste Bataisk, ktorá sa nachádza v regióne Rostov. To sa stalo v roku 1993.

Denisenko Alekseya v časti taekwondo viedol jeho otec, keď mu bolo iba 8 rokov. Išiel len do školy. V rovnakom článku nášho hrdinu sa stretol so svojou prvou tréner, ktorého meno bolo Alexander Shin.

Otec budúceho majstra dal jeho syn je v tomto športe, pretože som chcel, aby to bolo podobné ako jeho raných idolov - Dzheki Chana a Jean-Claude Van Damme.

Pripravte sa na atletickej kariéry začal otec Denisenko Alekseya od prvých rokoch života. Oni boli zapojení do tvrdnutia tele. Potom, čo spočiatku Alex bol veľmi neduživý a slabý dieťa.

Prvýkrát, keď Alex neochotne išiel do sekcie, ale postupne sa stal zapojený. Začal napodobňovať modly svojho otca as obnovenou energiou začal študovať Taekwondo.

Otec hovorí, že Alex nebol len chcieť vzdať športu, ale nakoniec si to rozmyslel. A to aj napriek skutočnosti, že tréning musel prejsť Don lodí. Tieto problémy sa objavili v konštrukcii Rostov vorošilovský mosta. Vzhľadom k obnove verejnej dopravy na pravom brehu Donu, kde absolvoval výcvik, nechodili. Z tohto dôvodu bolo nutné použiť čln. A návrate domov neskoro večer v posledný autobus.

osobné život

Osobný život športovca kariéry hrá dôležitú úlohu len nedávno. Prior k tomu, že je úplne zameraná na šport.

Najviac nedávno, v decembri 2016, on si vzal Anastasia thekvondistke Baryshnikov bronzových šampiónov olympijských hrách v Londýne, trikrát európsky šampión, dvakrát vyhral bronzové medaily na majstrovstvách sveta.

Olympijské hry v Londýne

Alexey Denisenko v taekwondo začal ukazovať dobré výsledky z prvých mládežníckych turnajov. Čoskoro prišiel na poznámku na trénermi národného tímu.

Tieto úspechy na medzinárodnej scéne za predpokladu, mu účasť na Letných olympijských hrách v Londýne v roku 2012. V tej dobe, on nebol úplne 19 rokov. Denisenko hral v najľahšej váhovej kategórii - až 58 kilogramov.

Rusi začali svoju cestu k víťazstvu aj v predbežnom kole, pretože som bol mladý, nie je známe nikomu športovec s nízkymi osobné hodnotenie. V prvom súboji na hrdinov olympijských hier v tomto článku som sa stretol s kostarickej Heiner Oviedo. Ruská získal drvivé víťazstvo 5: 2.

Vo štvrťfinále Alexey Denisenko na olympijských hrách sa zrazil s čínskou športovec Wei Chzhenyanom. Tentoraz boj zmenil horké, dlhá a ešte účinnejšie. Denisenko vyhrali 10: 7. Nejzaměstnanější prepustený do semifinále, v ktorom Alex v ostrom boji ustúpila Juhokorejcania Lee Tae Hun sa skóre 6: 7. Mimochodom, násilník Rusi vo finále utrpel drvivú porážku od Španiela Huelya Gonzalez 8:17.

Ale Alexey Denisenko v zápase o tretie miesto, tzv útecha finále, vyhral Australian Safwan Khalil 3: 1. Tak mladý Rus vyhral svoju prvú olympijskú medailu. Na londýnskych hrách to bolo len jednou z dvoch bronzových medailí ruského tímu v Taekwondo.

Majstrovstvá Európy v Azerbajdžane

Budúci veľký medzinárodný turnaj majstrovstiev Európy, ktoré sa konalo v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu. Alexey Denisenko, taekwondo v biografii športovcov v tom čase hrala rozhodujúcu úlohu, vybraný bez problémov na turnaji.

Na súťažiach, účinkoval vo váhovej kategórii do 68 kilogramov. Potom prekonanie úvodných kolách, športovec dosiahol rozhodujúcu bitku. Vo finále sa stretol s Turk Servet Tazegül, ale prehral.

V súťaži družstiev ruský tím obsadil druhé miesto a vyhral dve zlaté, tri strieborné a dve bronzové ocenenie. Silnejší boli len Chorváti.

Majstrovstvá sveta v Rusku

V roku 2015 získal právo hovoriť na Svetovom pohári Alexey Denisenko. Taekwondo v biografii športovcov v tom čase hral kľúčovú úlohu.

Hrdinom tohto článku znova bojoval vo váhovej kategórii do 68 kilogramov. A vo finále sa spriatelila opäť s Turk Servet Tazegül. A prišiel znovu.

Všeobecne platí, že ruský tím hral úboho na majstrovstvách sveta, skončil len 12. miesto. V prasiatko nášho tímu nemal žiadnu cenu zlata, len dve strieborné (z ktorých jeden získal Denisenko) a päť bronzových.

Európski hry v Baku

V roku 2015 sa podieľal na ďalších medzinárodných súťažiach Alexey Denisenko. Taekwondo bola zaradená do programu prvých európskych hier. Toto je analogické s olympijských hier, ale iba pre európske tímy. Pôvodne sa predpokladalo, že bude iba v lete športov, ale teraz dostáva viac návrhov, ako organizovať a európskych zimných hier. Stojí za zmienku, že v iných kontinentoch tieto súťaže boli po dlhú dobu. Napríklad Pan-American, Pan-africkej a Pan-Arab hry.

Pri týchto súťažiach som začal s 1/8 finále Alexey Denisenko. On oponoval atlét od San Maríno Michele Chekkarone. Ruský istotou vyhral 19: 1. Vo štvrťfinále, hrdina tohto článku as dôverou sa zaoberal Angličanom Martinom Stamper - 18: 6.

Problémy začali až v semifinále s majiteľom stránok, azerbajdžanského Ayhan Tagizade. V trvalé dueli Denysenko získa 5: 7. V boji o tretie miesto Rusi sa stretol so svojím dlhoročným rivalom - Turk Servet Tazegül. V tomto okamihu, Turci náhle stratil v 1/8 finále Pole Károlyi Robak - 09:21.

Súboj o tretie miesto išiel produktívne. Denisenko konečne podarilo vyhrať - 19:16.

V súťaži družstiev na európskej hry, Rusi boli tretí, za Azerbajdžanci a Britov.

druhý olympiáda

V roku 2016 vo veku 22, on sa zúčastnil v druhej olympiáde Alexey Denisenko. Taekwondo na olympiáde bol pomerne mladý, ale už obľúbenou disciplínou.

V korune hmotnostnej kategórii do 68 kilogramov Denisenko bola opäť jedným z favoritov. V 1/8 finále sa ľahko rieši venezuelská Edgar Contreras - 12: 2. Vo štvrťfinále sa stretol s Turk Tazegyulem, ale tentoraz opäť ukázala byť silnejšie ako jeho súper, ktorý pôvodne pravidelne stratil. Rus vyhral 19: 6.

V semifinále, bol porazený belgického Jaouad Ashhab 6: 1. Alexey Denisenko vo finále zblížil s športovec z Jordan Ahmad Abagaushom. Bez ohľadu na to, ako protichodný hrdinu tohto článku stále stratil 6:10.

Táto strieborná medaila bola vyhraná Rusmi iba v týchto hrách. Vďaka tomuto výsledku v súťaži družstiev zdieľali deviate miesto s Mexikom, Nigéria, Srbsku a vo Francúzsku.

Na ceste k šampionáte

Teraz Alexey Denisenko naďalej tvrdo trénovať, aby konečne vyhrať zlatú medailu na veľkých medzinárodných súťažiach. Ako môžete vidieť, ako dlho taký úspech, že ani nebolo raz dosiahnutý.

V súčasnej dobe Denisenko žije vo svojom rodnom meste - Bataysk. Súbežne s športovej kariéry študuje v Naberezhnye Chelny.

So svojou ženou Denisenko hodlá konať v tandeme pre nadchádzajúce letné olympijské hry v Tokiu v roku 2020.