Šport a FitnessBojové umenia

Alexander Karelin: životopis, úspechy v športe. Grécko-rímsky zápas

Ako viete, od staroveku boli veľmi silné zápasníci v Rusku. Najmä rýchlo sa začala rozvíjať školu grécko-rímskom zápase v sovietskom období, sa venuje športu a telovýchovy dôraz. Jeden z tých ľudí, ktorí môžu byť bezpečne počítaný medzi "zlatej" generácie ruského športu Alexander Karelin. Biografia tohto atléta bude podrobne popísané v tomto článku.

Pôrod a začiatok športov

Vynikajúci world-class bojovník sa narodil 19. septembra 1967 v Novosibirsku. Alexander začal zaujímať v grécko-rímskom zápase vo veku štrnástich rokov. Jej prvá časť bola "Petrel". Po troch rokoch štúdia, on bol schopný vykonať majster športu ZSSR ao rok neskôr sa stal majstrom športu medzinárodnej triedy.

Vzdelanie a vedecká práca

V roku 1985, Alexander Karelin, ktorého životopis - dobrým príkladom pre mladšiu generáciu, absolvoval vo svojom rodnom autodopravy odborné školy a rozhodol sa stať študentom Novosibirsku Vyššieho vojenského veliteľstva školy vnútra ZSSR. Ten istý rok, nováčik bol poslaný, aby slúžil v športovom podniku sibírskeho vojenského okruhu. Tiež budúce olympijský víťaz absolvoval St. Petersburg University of ministerstva vnútra Ruska.

Jeho prínos k športu Karelin vyrobené nielen ťaží medailí, ale tiež písal jeho tézu, ktorého témou bolo: "Metodika kontrpriemov odklonom roliach" Chrániť to sa konalo v akademickom Lesgaft. Táto vedecká práca a dodnes je vynikajúcim praktickým nástrojom pre mnoho ruských stíhačiek.

V roku 2002, Karelin obhájil dizertačnú prácu na tému "Systém integrovaného prípravu vysoko kvalifikovaných bojovníkov." Called unikátny štúdie obsahuje vo svojom jadre analytickej práce, ktorá bola rozšírená na viac ako 400 športovcov. Počas jej taktiky boli študoval psychológiu a najmä bojovníkmi. Podľa výsledkov vedeckej práce Alexandra uzavrel: športovec, ktorí nemôžu ovládať sami, čo ukazuje na nedostatok emočnej stability, vykazuje zlé výsledky pri súťažiach. Niektoré moderné odborníci na celom svete športu sa domnievajú, že práca Karelin mohla prispieť k "vzorec" dokonalý vojak.

Takže náš hrdina Russian silný nielen fyzicky, ale aj veľmi múdra. Stručne povedané, San Sanych - duševné dôstojnosť hájiť farby vlajky vlasti.

Prvý športový úspech

Alexander Karelin (jeho životopis budí rešpekt i súperovi) ako jeho prvá športovom výkone možno nazvať víťazstvo v majstrovstvách sveta mládeže v roku 1985. Tento úspech bol možný vďaka svojej vytrvalosti, usilovnosti a odhodlanie. Prevažne ako zásluh a jeho tréner Viktor Kuznecov, ktorý, mimochodom, zostala jeho jedinou poradca pre celý športový život.

Hneď budúci rok Karelin vyhral takých súťažiach, ako sú:

• Majstrovstvá Sovietskeho zväzu medzi juniorov.
  • Letné hry z národov RSFSR.
  • Medzinárodný turnaj v pamäti Ivana Poddubnogo.
  • Hry ZSSR.
  • Majstrovstvá Európy Junior.
  • Primát RSFSR.

Pokroky v roku 1987

Vo veku 20, Alexander bol schopný vziať prvé miesto na majstrovstvách Európy, vyhrať Svetový pohár, byť najlepší v majstrovstvách RSFSR. Na majstrovstvách ZSSR získal druhé miesto, stráca na vedúceho bojovníkov krajiny Igor Rostorotskomu (náklad súbojoch 0: 1).

Najlepší v ZSSR

Prvýkrát sa Európska únia stať sa majstrom Alexander Karelin (biografie bojovník dnes je k dispozícii pre každého) bol schopný v roku 1988. A to aj napriek tomu, že v čase turnaja útočník mal otras mozgu a jeho teplota bola zvýšená. Vtedy sa prvýkrát porazil uznávaný vodca národného tímu, Igor Rostorotskogo. Avšak, tím trénerov nebol spokojný s výsledkom a v lete vykonaný ďalší test - mimoriadnu zbierku, ktorá ju vyhral Karelin. Ten istý rok, mladý športovec získal Grand Prix v Nemecku a Grand Prix Amateur, ktorá sa konala v Budapešti.

prvé olympijské hry

V roku 1988, Karelin Aleksandr Aleksandrovich prvýkrát išiel do olympijského turnaja. V tej dobe sa váži 112 kg. V záverečnom zápase Rusi sa stretol so zástupcom Bulharska Rangel Gerovskij. V prvom období, náš hrdina prehral s výsledkom 2: 3, ale bol schopný držať svoj obľúbený spôsob "reverznej zóny" a vyhrať svoje prvé olympijské zlato počas pätnástich sekúnd pred koncom zápasu.

Olympijské hry v Barcelone

V roku 1992, Karelin Aleksandr Aleksandrovich opäť šiel do šampionátu olympijskej. A rovnako ako osud zlatej medaily sa rozhodol počas niekoľkých okamihov. Tentoraz sa to stalo na začiatku hlavného turnaja. Na konci roka San Sanych sa stretol s legendárnym švédskym športovec Thomas Johansson. Škandinávsky bojovník nemohol vydržať po dobu dvoch minút. Tak Karelin stal dvojitý olympijský víťaz.

Majstrovstvá sveta 1993

Pri pohľade do budúcnosti, musíme poznamenať, že turnaj vyhral Alexander Karelin. Boj s prvým súpera by mali byť popísané samostatne.

V prvom kole súťaže Rusi sa stretol s americkým občanom Matt Ghaffar. Podľa väčšiny Karelin, potom, čo vyhral prvé body pokúsil sa otočiť svojho súpera a zranil dve rebrá. A dno doslova odtrhne, a druhý, ktorý sa nachádza v blízkosti, je prerušené. Tieto dve malé kosti v boji pokračoval v pečeni, a preto po celý čas, Alexander cítil ostrú chuť žlče. Ale nakoniec sa mi podarilo vyhrať s výsledkom 3: 0. Ale utrpenie malo ešte len prísť ...

Po 20 minútach sa po stretnutí s americkou ruskou stíhačku vystúpil na podložke proti už známe, že nám Thomas Johansson. Spočiatku, Švéd dokázal vyhrať jeden bod vzhľadom na to, že Karelin nemohol narovnať počas útoku oponenta. Ale potom, čo Alexander trikrát úspešne vykonal svoj obľúbený "reverzné pás" a vyhral so skóre 12: 1.

Nasledujúce zápasy na turnaji Alexander Karelin, šampión z mnohých súťaží uskutočnilo viac uvoľnene a sebaisto vo finále vyhrať čisto moldavskej Sergeyom Mureyko.

Zranenie liečiť dlhšiu dobu. Dva a pol mesiaca, Alexander nemohol, že boj, a dokonca aj beh. A dych v pokojnom stave, tiež mal zabrať.

Pokračovanie bojovník kariéry

Nasledujúce roky Karelin bol tiež úspešný. Stal sa majstrom sveta z rokov 1994 a 1995 pomohol poraziť ruského tímu v zápase proti zasadnutí svetového tímu. Na jeseň roku 1995, keď vyhral turnaj vo svojom vlastnom mene, ktorá sa konala v Novosibirsku. konfrontoval som ho vo finále už poznáme Matt Ghaffar. Ale predovšetkým je nutné hovoriť o 1996 rok majstrovstvá Európy.

V priebehu turnaja, Karelin to vážny problém: to nastalo odtrhnutie pectoralis hlavné, čo viedlo k vzniku modrín, vážiaci pol kilogramu. To viedlo k tomu, že športovec nie je schopný konať v pravej ruke. V takejto situácii, v skutočnosti, že ruský nemá nič spoločné so dúfali, ale urobil nemožné - vyhrať súťaž! Potom, čo bola vykonaná jeho posledná operácia, ktorá trvala po dobu dvoch hodín.

Alexander sám neskôr uviedol, že maďarskí lekári mu dal neuspokojivé predpovede o jeho uzdravenie. Ale ruský tím lekár, Valeriy Sergejevič Ohapkin, Karelin pomohol čo najrýchlejšie obnoviť. Už v roku 1996 sa stal opäť (už tretíkrát), olympijský víťaz, už bol úžasný sám o sebe, vzhľadom na závažnosť tohto športu.

Posledná olympiáda

Dramatické finále na olympijských hrách v Sydney hodil mnoho fanúšikov bojovať v šoku. Alexander Karelin (jeho výška je 191 cm) v boji o prvé miesto stratil Rulon Gardner. Prvé obdobie stretnutie skončilo výsledkom 0: 0. Podľa súčasných pravidiel v čase, športovci boli umiestnené v križiacke zovretia. Rozhodca tiež za to, že ruský prvýkrát otvoril svoje ruky, a udelil jeden bod Američan, ktorý dal jemu príležitosť vyhrať slávny ruský. V dôsledku toho Karelin počas prvých 13 rokov svojej kariéry, stratil a získal striebornú medailu. Jeho porážka bola sklamaním pre mnoho fanúšikov, ale tím nakoniec vyhral prvý tím miesto.

Podľa Alexander sám, porážka bola kvôli citové prázdnoty. Netúžil ospravedlniť presvedčenie, že takéto správanie je len, aby ho ponížiť. V každom prípade, tri zlaté a jedna strieborná olympijskej medaily v kariére - výsledok, ktorý je nedosiahnuteľný pre túto chvíľu nikto ďalší z existujúcich stíhačiek na svete.

Boj s Japoncami

V roku 1999, ruský občan navrhol, že boj podľa pravidiel stále len rozvíjajúce sa zmiešaných bojových umení. Konfrontácia "Alexander Karelin - Maeda" pozreli milióny divákov po celom svete. Mimochodom, cena fondu rovnala kolosálny čiastky za tých časov: jeden milión amerických dolárov. Ale ako Karelin nemal právo hovoriť o peniaze v súlade s olympijskou chartou, boj pokračoval bez odmeny.

20.februára 1999. Aleksandra Karelin bitku s Japoncami. Na základe vopred stanovených pravidiel, ruská stíhačka nemal právo na štrajk a musel používať iba zápasovej techniky. Na nejakú dobu, zástupca Japonska, aby sa aktívne uplatňovať kopy a udržiava Rusov na uzde, ale nakoniec Karelin mohol stále držať svoj podpis "reverzné zóna" a vyhrať bitku. Po bitke, Japonci pomohli sekundy opustiť prsteň, pretože nebol schopný ísť. A to aj napriek tomu, že sa nepoužil jedinú ranu!

život dnes

Dnes Alexander Karelin, pretože rodina hrá významnú úlohu v živote, aj naďalej pracovať v prospech spoločnosti. Žije striedavo v Moskve a v Novosibirsku. V roku 1998 bol menovaný čestným občanom svojho rodného mesta. Má ženu, dvoch synov a dcéru Vasilisa.

Syn Aleksandra Karelin, Ivan, sa zaoberá aj v boji, a v roku 2014 zaradil na piate miesto v ruskom šampionáte. Vasilisa sa aktívne podieľa na športovej gymnastike.

C 1995 San Sanych má hodnosť plukovníka daňové polície. Štyrikrát zvolenie do Dumy Ruska. Bol členom výboru pre zdravotné a športové bezpečnosť. Má cenu Hrdina Ruska, Rád priateľstva národov, Honor, "Za službu vlasti." V roku 2013 mu bol udelený diplom ruského prezidenta.

Mimochodom, Karelin Patrí medzi dvadsať päť najlepších športovcov sveta v dvadsiatom storočí. On je na rovnakej úrovni s takými legendárnymi osobnosťami ako Pelé, Muhammad Ali, Larisa Latyninová.

Copyright © 2018 sk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.