Šport a FitnessBojové umenia

Olga Box, ukrajinský vzpierač: životopis, úspechy v športe

Olga Box - známy ukrajinský vzpierač. Je držiteľom titulu ctená Majster športu. Práce pod vedením Basil päsť, hlavným trénerom národného tímu. Trojnásobný majster Európy.

biografie športovcov

Olga Box sa narodil v roku 1985 v meste Bobrowice. To je okresným mestom v Chernihiv kraja s počtom obyvateľov 11 tisíc ľudí.

Jej otec bol ochranky, a jeho matka - v domácnosti. Pohľadný prídavok Olga odišiel do svojho dedka, ale jej pôrodná váha 4 kg 100 gramov. Olga študoval Box v najbežnejším vysoké školy. V tretej triede začal cvičiť vzpieranie. Prvý tréning sa konal v školskom suteréne.

Príjem stredoškolské vzdelanie, vstúpil Poľnohospodárska univerzita vo Ľvove.

Prvé hlavné súťaže pre športovcov stal majstrovstvá sveta v kanadskom Vancouveri v roku 2003, keď jej bolo ešte len 18 rokov. S výsledkom 277 kilogramov a pol, sa jej podarilo vyhrať bronzovú medailu. "Silver" bol potom ruská žena Albina Khoma. "Gold" odniesol čínsky Dean Meyyuan.

Druhý bronz z majstrovstiev sveta

V roku 2006 sa jej podarilo zopakovať svoj úspech. Turnaj sa konal na druhej strane zemegule - v Santo Domingu v Dominikánskej republike. Aby bolo možné plne aklimatizovať a ukázať svoje najlepšie výsledky, prejsť ku konkurencii som mal pár dní predtým, než začnú. Príprava výsledku bolo úspešné.

Olga sa výrazne zlepšila svoju Minuloročná čísla - 127 kilogramov únosu a 157 v upratovať a trhať. Celkovo toto činil 284 kilogramov a stačilo na druhú bronzovú medailu na Svetovom pohári v kariére. Druhý tentoraz bol iný Číňan - Mu Shaunshuan a vyhral juhokórejský vzpieračov Jang Mi-Ran. A konečný výsledok sa ukázalo byť - vo výške ich zvýšenej o 314 kg (30 kg viac ako ukrajinsky). Jang Mi-Ran vyhral vďaka menšiemu počtu pokusov použité.

prvé víťazstvo

Prvé víťazstvo na reprezentatívnom turnaj IC oddelenie "Dynamo" vyhral majstrovstvá Európy v Poľsku Wladyslawowo v roku 2006. Olga koleso vykonáva v hmotnostnej kategórii nad 75 kg a porazený s výsledkom 290 kilogramov (127 a 151 v únosu v trhnutím). Jej najbližší presledovatelnitsa - Ruský Natalia Gagarina - zvýšená na 19 kilogramov menej, bronzový medailista stal bulharský Yordanka športovec Apostolov.

Záznam v Štrasburgu

V apríli 2007, on išiel do majstrovstiev Európy v Štrasburgu vo Francúzsku Olga Box. Vzpierač, rovnako ako predtým, účinkoval v najprestížnejšej kategórii - viac ako 75 kilogramov.

Znovu sa zlepšuje svoje predchádzajúce výsledky. Vzbudzuje 133 kilogramov únosu a 160 v blbec. Celkový výsledok 294 kilogramov ju nechal vyhrať. Okrem toho je výsledok v únosu bol nový kontinentálny rekord.

Stojí za zmienku, že jeho výhoda oproti súperovi bola ohromujúca. Bieloruský Ekaterina Shkuratov, ktorý obsadil druhé miesto, prišla o 37 kilogramov, a ešte menej za kilogram zdvihol ďalší Ukrajina - Julia Dougal.

V rovnakom roku 2007 Olga Carton zúčastnil majstrovstiev sveta v Chiang Mai, Thajsko. Víťazstvo prehrávaný medzi Korean Jang Mi-RAN a čínske Mu Shuanshuan. Majú vytvoril svetový rekord, opäť zvyšovať rovnakú celkovú hmotnosť - 319 kilogramov. A ešte raz, a to vďaka menšiemu počtu pokusov, víťazstvo išiel zástupca Južnej Kórey.

Box vyrobený horšie ako v európskom šampionáte. Stručne povedané, že sa získa len 281 kg hmotnosti. To stačilo vyhrať druhú bronzovú medailu z majstrovstiev sveta.

Európsky úspech

V roku 2008, zástupca SK "Dynamo" je poslaný do ďalšieho európskeho šampionátu - v talianskom mestečku Lignano Sabbiadoro.

Konečný výsledok je ešte horší ako ten predchádzajúci, ale v Európe to nie je predmetom nikomu inému, a to aj tých kíl. S postavou 277 kilogramov boxu stane trikrát majstrom Európy. Jej krajanka Julia Dougal vyvoláva 19 kilogramov menej, na treťom mieste zostáva Pole Magdalena Ufnal. Úspech v tomto športe nechodí bez povšimnutia doma. Jeden z najpopulárnejších a obľúbené športy stáva vzpieranie. Ženy, ktoré prinášajú svojej krajine víťazstvo v medzinárodných súťažiach, obklopený pozornosť a starostlivosť zo strany fanúšikov a obdivovateľov tohto športu.

Posun z pódia ukrajinského majstra Európy zlyhá iba v Minsku v roku 2010. Zdvihne 273 kilogramov, zatiaľ čo ruská žena Tatiana Kashirina trvá 297 libier. V ukrajinčine - Silver.

Na olympijských hier v Pekingu

Najviac senzačné víťazstvo dosiahol v olympijských hier v Pekingu Olga Box. Vzpieranie by mohlo priniesť národný tím s 15 medailami.

Ukrajinská zdvihák dvíha 277 kg (124 a 153 v push v blbec). Tento výsledok prináša tímu striebornú medailu. Víťazstvo Olga pripustil len večný rival - Korean Jang Mi-Ran. Toto ocenenie bolo jedinou medailu vyhral ukrajinský národný tím v športe.

doping škandál

4 roky po olympijských hrách, v predvečer olympijských hier v Londýne, hlavný škandál vypukol, bolo to v jeho srdci vzpieranie. Účastníci Ženy a víťazi súťaže boli starostlivo sledovaní. Predovšetkým medzinárodného spoločenstva so záujmom o výsledkoch antidopingových testov.

Bohužiaľ pre ukrajinskú vzpieranie federácie, ukážkovej boxy Olga sú pozitívne. Podobné výsledky sú demonštrované a opakované štúdie. Športovec diskvalifikovaný po dobu 4 rokov. Ona je zakázané hovoriť na akékoľvek súťaže organizované pod záštitou Medzinárodnej vzpieračská federácia.

Bola jednou z tucta športovcov, ktorí sú chytení doping na olympijských hrách v Pekingu. Boli to zástupcovia Ruska, Bieloruska, Kazachstanu, Uzbekistanu, Španielsku, na Kube a Azerbajdžanu.

Rezolúcia Medzinárodného olympijského výboru zbavený Box získal striebornú medailu, rovnako ako piatich športovcov, ktorí uskutočňované na akciu.

Vzhľadom k tomuto rozhodnutiu, Olga bola z konečného protokolu o dopingu vylúčený. Na druhom mieste bola prevzatá zástupcu samotná štátna Ele Opeloge a bronz bol v vzpierač z Nigérie Mariam Usman, ktorý predtým nezískal žiadne medaily.

Najnovšie Olga Box stala matkou. V 31-ročný športovec, ktorého pozastavenie skončila nedávno narodeného syna. Sa dieťa narodilo na raste 54 cm a váži 3 kilogramy 640 gramov. Stojí za zmienku, že jeho matka bola asi pol kila ťažšie pri narodení. Pôrod prebehol bez komplikácií v jednej zo zdravotníckych zariadeniach Černihov. Olga sa teraz zotavuje a pripravuje na návrat do tohto športu.

Copyright © 2018 sk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.