Šport a FitnessTenis

Stefan Edberg - svetová tenisová legenda

Jeden z najlepších zástupcov mužského tenisu polovice 80. rokov - čoskoro 90-tych rokov, získal titul "gentlemana súdu", vstúpil do Medzinárodnej tenisovej siene slávy. A je to všetko o jeden človek, hviezda svetového tenisu, a švédske Stefan Edberg. Mnoho fanúšikov sa skúsenosť zostane navždy v pamäti nezabudnuteľný štýl hráč. A mnohí mladí tenisti, ktoré sú teraz prichádzajú na súd, to bolo sa dozvedel z tohto atléta. Aký typ športovca a človeka - Stefan Edberg?

Mladí tenista rokov

Rodisko víťaza grandslamových turnajov v malom švédskom mestečku Vastervik uprostred zimy v roku 1966. Na rozdiel od mnohých slávnych tenistov Stefan Edberg zasiahne súd pomerne neskoro podľa dnešných meradiel, keď mal sedem rokov. A po prvom zoznámení s tenisovým chlapec som chcel ukončiť svoj tréning a vyskúšať svoju ruku pri iných športoch. Ale jeho prvý tréner videl veľký talent v tomto chlapcovi a presvedčil ho, aby opustiť tenis. Stefan Edberg rýchlo postupovala ako mladý športovec. Vo veku štrnástich rokoch dosahuje veľké úspechy v tenise medzi juniorov. Čo som urobil tento mladý muž, až do dneška nedokázal ani zopakovať akúkoľvek junior. Stefan Edberg vyhral Grand Slam dvojhry mužov junior kategórie. Až do šestnástich rokoch sa objavuje v juniorskom tenise, a potom sa presunie do dospelého profesionálnej tour.

Prvé úspechy na tenisový kurt

Bolo to v roku 1983 sa stal medzníkom pre junior označená názvom Edberg Stefan, ihneď potom, čo vyhral Grand Slam v rovnakom roku hral svoj prvý zápas v dospelom tenisu. Prvý úspech nemuseli čakať tak dlho. Už v budúcom roku, osemnásťročná tenistka vyhral svoj prvý titul v prehliadke ATP. Potom sa v priebehu svojej kariéry prináša počet víťazstiev v dvojhry mužov absolutórium štyridsať dva. V tejto svojej prvej celý kalendárny rok Edberg Stefan skončí v prvej dvadsiatky na svetovom rebríčku. Ao rok neskôr tenista skončí v prvej päťke. Tak, v priebehu dvoch rokov došlo k nárastu z neznámeho športovec jedného z vodcov Asia-Pacific tour. Aj keď v čase, keď Stefan Edberg Bengt prevezme prvé miesto vo svetovom rebríčku, bude musieť počkať dlhých šesť rokov.

Vyhrávať grandslamové turnaje

Na rozdiel od úspech v juniorský tenis Stefan Edberg, ďalšie jeho kariéra bola plná ťažkosti. Najviac nepríjemné pre tenistov sa ukázalo byť French Open. Počas svojej kariéry ako tenista, a nedokázal vyhrať v tomto turnaji. Aj keď v roku 1989, Stefan Edberg, švédsky tenista nakoniec sa dostal do finále tohto turnaja, tu hrá mladú vychádzajúcou hviezdou amerického tenisového Michael Chang. Pre amerického tenisu, to bol úspech, že fanúšikovia čakali už viac ako päťdesiat rokov. Všeobecne platí, že rok bol veľmi nešťastné pre tenista. O niekoľko mesiacov neskôr sa stráca vo finále Wimbledonu.

Avšak tenista vyhral šesť grandslamových turnajov. Od roku 1990, turnaj bol najnešťastnejšie Australian Open trikrát Stefan Edberg hrá vo finále tohto turnaja a pred dokončením svojej tenisovej kariéry, a tak stále viac a nebude ju vyhrať. Hoci sa jedná o súťaž, kde získal svoje prvé víťazstvo v Grand Slam v roku 1985.

Štýl hry Stefan Edberg

Čo pomohol tenista dosiahnuť taký úspech? Súčasníkov športovec a jeho stúpenci opakovane poznamenal jeho vynikajúci prvý ihrisko. Práve vďaka nej sa mu podarilo vyhrať veľa zápasov a turnajov. Pokiaľ budeme hovoriť o svoje obľúbené tenista biť, mnohí hovoria, že perfektné bekhend a hrá v lete pri sieti. Vedomí svojich najlepších prvkov hry, tenista, spolu so svojím tenisovým zamestnancami spoja do jednej kombinácii, ktorá nie je len dáva Športovec výhodu nad svojimi protivníkmi. Vyzeralo to, že toto: silný prúd, prístup k sieti a sebavedomý hre v lete. V súčasnej dobe je len málo hráčov použitie tejto techniky, ktorý bol dokonalý majster Stefan Edberg, tenista, ktorý je veľmi často používaný táto kombinácia úspešný.

Koniec kariéry tenisu

V roku 1992 Stefan vyhral jeho posledný Grand Slam. V nasledujúcom roku sa podieľal vo svojom poslednom finále na turnaji grandslamového, o dva roky neskôr v sezóne vyhral iba jeden turnaj. Potom, čo strávil ďalší rok bez trofeje, tenista sa rozhodne odísť do dôchodku po tridsiatke. Rozlúčka s súdu bolo celkom ťažké. Po tom tenis nemohol ani priblížiť niekoľko mesiacov na súd. Po ukončení kariéry Edberg šiel do obchodu. Doma vo Švédsku má niekoľko úspešných podnikov, a pokračuje v spolupráci s firmou Adidas.

Osobný život Stefan Edberg

Osobný život tenisu úspešne rozvíjala. Po skončení tenisovej kariéry, on a jeho manželka Annette žil v malom švédskom mestečku Grimslove.

V súčasnej dobe má rodina štyria ľudia. Dve deti už vyrástli. Syn nasledoval v otcových šľapajach a hrať tenis, aj keď nedosiahol veľký úspech. Stefan dodržaná zásada, že nie je potrebné nútiť deti, aby sa zapojili do nejakej forme športu, musí urobiť svoju voľbu. Edberg nezabudol svoj obľúbený šport, v roku 2014 začal trénovať Roger Federer. Táto spolupráca trvala dva roky. Ale teraz bývalý prvý raketa sveta niekedy ide na súd, však, je teraz v legendách turnaja.

Copyright © 2018 sk.birmiss.com. Theme powered by WordPress.